They offer different flash websites that has animation and sound.

Świątynia p.w. Św. Jacka Odrowąż w Straszynie

Energooszczędne ogrzewanie kościoła

Przykładowo Świątynia p.w. Św. Jacka Odrowąża w Straszynie, na 300 miejsc siedzących ogrzewana konwencjonalnymi źródłami energii, przy uzyskaniu +8 stopni C w świątyni, zużywała w sezonie grzewczym energii za 24 000 zł, a przy zastowowaniu naszego systemu grzewczego udowodniliśmy mierząc pobór energii, że jej zużycie wyniosło około 1 200 zł. w sezonie grzewczym, co stanowi 95% oszczędności zużytej energii , przy 100% zadowoleniu wiernych.

KAMO SP. z o.o.

Konwencjonalne ogrzewanie kościoła.

Kościoły nie są przystosowane do ogrzewania. Ogrzewanie kościołów w wielu przypadkach jest wątpliwe. Po pierwsze brakuje odpowiedniej instalacji, a z drugiej strony używanie kościoła trwa często tylko kilka godzin w tygodniu. Większość kościołów wychładza się całkowicie. Zimne mury budowli najbardziej wyziębiają wiernych, można by powiedzieć, że te zimne mury "wyciągają" ciepło z wiernych. Człowiek tam przebywający nie nadąży z produkcją ciepła ze względu na brak ruchu. Równowaga cieplna człowieka traci równowagę i człowiek zaczyna marznąć, czuje się niedobrze, a w najgorszym wypadku może zachorować.

Tak ogrzewa się kościół omijając wiernych.

Głównie ogrzewanie kościołów odbywa się przez ciepłe powietrze, ono jednak bardzo szybko unosi sie do góry, pomimo tego moc ogrzewania jest niewystarczająca i wierni są niewystarczająco ogrzani.Przy tej formie ogrzewania przy wznoszącym się ciepłym powietrzu unosi sie również kurz i wilgoć. Następnie osiada wszystko na inwentarzu kościoła. Wilgoć gromadzi sie w najzimniejszych punktach budowli rozpoczynając proces zanieczyszczeń:
uszkodzenie substancji budowli niekorzystny klimat dla dzieł sztuki zabrudzenia na ścianach, suficie i obrazach uszkodzenie i zmiana dźwieku organów

KAMO SP. z o.o.

KAMO SP. z o.o.

KAMO SP. z o.o.

Zalety ogrzewania.

ciepłe ławki w zimnej świątyni krótki czas 3-5 min. podgrzewania przed mszą bardzo niski pobór energii srednio ok. 10 W na osobę w ciągu godziny (przykładowo 200 osób to zużycie około 2kWh co równa się około 1.20zł w ciągu jednej mszy ) całkowicie bezpieczne zasilanie 24V Świątynię łączymy w dowolną ilość sektorów grzewczych regulacja od 1 do 6 poziomów mocy grzewczej ( zróżnicowany pobór energii ) neutralne względem zabytków i organów, zalecane przez konserwatorów zabytków możliwość realizacji inwestycji w wielu etapach łatwy i nieskomplikowany montaż, bezserwisowy, łatwa obsługa wysoka estetyka i wygoda siedzenia, pełna kolorystyka z wysoko jakościowych tkanin ( kliknij- zobacz paletę kolorów ) 7 lata gwarancji konkurencyjna cena, zwrot inwestycji w porównaniu do konwencjonalnych ogrzewań w ciągu 3-4 lat, oszczędność energii

“....Największym atutem systemu jest jego energooszczędność. W okresie grzewczym ( od 1 listopada do 30 kwietnia 2010), za zużycie energii elektrycznej parafia zapłaciła 800 zł. ....” ( dotyczy ogrzewania 200 miejsc siedzących )
Ks. Proboszcz Mirosław Kędzierski Parafia p.w. Św Jerzego i Św. Jadwigi w Kłecku...więcej...

Ważne dane.

KAMO SP. z o.o.

- średnie zużycie energii na jedną osobę w czasie godzinnej mszy wynosi ok. 10W

- przy 200 osobach zużyjemy w czasie jednej mszy ok. 2KW

- cena średnia jednego KW obecnie wynosi 0,6 zł.

- czyli koszt ogrzania 200 wiernych i koscioła w czasie jednej mszy wyniesie ok. 1,2 zł.

KAMO SP. z o.o.